Listy do Pana Boga

Działający w Młodzieżowym Domu Kultury od 6 lat „Teatr Wygwizdanego Aktora” przyzwyczaił publiczność do nietuzinkowych przedstawień stojących na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Zawsze starają się podejmować ważne tematy egzystencjalne, dotykają tego co w życiu najważniejsze . Wystawiane przez ten Teatr sztuki zdobywają corocznie laury na ogólnopolskich festiwalach teatralnych.
„Listy do Pana Boga” to kolejne przedstawienie, które zostało przygotowane przez młodych artystów z gorlickiego MDK . Sztuka oparta jest na motywach opowiadania „Oskar o pani Róża” Erica – Emmanuela Schmitta.
Każdego, kto czytał tę książkę namawiać do zobaczenia spektaklu nie trzeba. Natomiast osoby, które nie znają treści opowiadania niech zachęci fakt że przedstawienia to
zdobyło Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „ Szukałem Was…” w Zakopanem . Ponadto Jan Peczke odtwórca głównej roli otrzymał na tym festiwalu za swoją rolę nagrodę aktorską a Urszula Załęska wyróżnienie. Rekomendacją przedstawienia niech będzie jeszcze to, że na festiwalu tym jurorami byli wybitni aktorzy i reżyserzy z teatrów Witkacego z Zakopanego i Bagatela z Krakowa m.in. Krzysztof Najbor, Krzysztof Wnuk, Anita Podkowa.

Występują:

Oskar – Jan Peczke
Pani Róża – Urszula Załęska
Niezapominajka – Magdalena Tatko
Matka – Justyna Ludwin
Ojciec – Jakub Peczke
Doktor – Wiktor Myszkowski
Pielęgniarki – Małgorzata Kość
– Natalia Sopala

Scenariusz i reżyseria – Dominika Jodłowska – Kubala

Spektakl odbędzie się w Gorlickim Centrum Kultury ul. Michalusa 4 20.09.2013 (piątek) godz.18 wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.