Wernisaż konkursu fotograficznego

„Osobliwości Ziemi Gorlickiej” to tytuł powiatowego konkursu fotograficznego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach pod honorowym patronatem Starosty Mirosława Wędrychowicza. Tegoroczna – piąta już edycja – odbywa się w dwóch formułach tematycznych : „Osobliwości Ziemi Gorlickiej” i „Moja najlepsza fotografia”.
Ponadto w nawiązaniu do idei konkursu i w odpowiedzi na wyrażone przez młodzież zainteresowanie w MDK prowadzone są od trzech lat zajęcia z zakresu fotografii.
W tym roku do udziału zgłoszono 173 prace z 10 szkół oraz placówek oświatowo- wychowawczych powiatu gorlickiego. Wyboru najciekawszych, wyróżniających się kreatywnością zdjęć dokonało jury w składzie: przewodniczący Wacław Bugno – artysta fotografik, Jacek Kosiba – artysta fotografik oraz Ilona Michalik – artysta grafik. Ich profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie zwracają naszą uwagę na zawartą w czarno – białych i kolorowych odbitkach różnorodność, uzdolnienia i zaangażowanie dzieci i młodzieży w kształtowanie w sobie szeroko rozumianej kultury wizualnej. Konkurs ten jest także zachętą do lepszego poznania naszej małej ojczyzny i próbą ukazania jej wyjątkowości w fotograficznym kadrze wpisując się jednocześnie w realizowaną przez MDK edukację poprzez sztukę.
Na uroczyste otarcie wystawy zapraszamy we wtorek 10 czerwca 2014 roku na godzinę 16.15 do siedziby MDK przy ul. Cichej 4.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.