Wernisaż wystawy prac nagrodzonych w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Piękno Beskidów i Bieszczadów”

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy prac nagrodzonych w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Piękno Beskidów i Bieszczadów”, które odbędzie się 4 października o godz. 12.00 w siedzibie MDK przy ul. Cichej 4.
Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 1143 prace 62 placówek z Polski, Słowacji i Ukrainy a jury postanowiło przyznać 6 nagród specjalnych ufundowanych m.in. przez Starostę Powiatu Gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, Burmistrza Gorlic Witolda Kochana, Burmistrz Biecza Urszulę Niemiec oraz 63 nagrody równorzędne.
Uroczyste podsumowanie konkursu będzie nie tylko przeglądem różnorodnych technik plastycznych takich jak grafika, rysunek i malarstwo, ale także prezentować będzie walory krajobrazowe, przyrodnicze, historyczne i kulturowe Beskidów i Bieszczadów. W ten sposób – jak podkreśla dyrektor MDK Tomasz Kubala – impreza ta nie ogranicza się jedynie do sztuki, ale także pełni rolę edukacyjną, wychowawczą i stanowi doskonałą formę promocji naszego regionu w Polsce i za granicą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.