POETYCKO MUZYCZNA BITWA POD GORLICAMI

Już po raz 21. Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami zaprasza na Poetycko Muzyczną Bitwę pod Gorlicami ogólnopolski turniej piosenki literackiej. Na nasz konkurs od lat przyjeżdżają młodzi artyści z całego kraju by walczyć o Złoty, Srebrny i Brązowy Gryf Gorlicki. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 21. tzw. „podmiotów wykonawczych” z różnych miejsc z kraju a także , co jest nowością, nasza rodaczka mieszkająca w Republice Czeskiej. Mamy nadzieję, że konkurs jak zawsze będzie stał na wysokim poziomie, a Państwo słuchacze będą mieli ucztę duchową. Zapraszamy na poranne przesłuchanie jak i na wieczorny koncert galowy, którego gwiazdą będzie zespół Wolna Grupa Bukowina- polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Wszystkie koncerty odbywać się będą w gościnnej sali Gorlickiego Centrum Kultury.
Serdecznie zapraszamy . Wstęp wolny!!!

Program Poetycko Muzycznej Bitwy Pod Gorlicami

Od 8.30 otwarcie biura festiwalu (hol GCK)

10.00-14.00 Przesłuchania konkursowe (lista w załączeniu)

ok. 15.00-17.00 konsultacje z jurorami (w Jury zasiadają Jan Poprawa, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Henryk Rąpała, producent muzyczny właściciel studia nagrań Papaya Studio Rafał Boniśniak)

18.00 Koncert laureatów i gwiazdy wieczoru zespołu Wolna Grupa Bukowina.

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI NA POETYCKO MUZYCZNEJ BITWIE POD GORLICAMI

1.MATEUSZ NOCEK ZARZECE
2.KATARZYNA SZCZEPANIAK ZAGORZYN / ŁĄCKO
3.ELŻBIETA RZĄCA GORLICE
4.MARLENA KLAJN GORLICE
5.NATALIA ŚWIERZ GORLICE
6.TOMASZ KAZIMIERZ LEWANDOWSKI TARNÓW
7.MARCIN WNĘK ŁĄCKO
8.NATALIA BANDYK ŁĄCKO
9.EMILIA TALAR ŁĄCKO
10.JAKUB ZUCKERMAN KRAKÓW
11.SYLWIA ZELEK LIMANOWA/ŻMIĄCA
12.ZESPÓŁ „OKNO” GORZKÓW/ WIELICZKA
13.GABA JANUSZ RZESZÓW
14.JOANNA CYRAN GORLICE
15.ZESPÓŁ „INNA BAJKA” WYSŁOUCHÓW
16.WIKTORIA LISICKA BYTOM
17.KAROLINA ZIĘTEK BYTOM
18.BEATA BOCEK REPUBLIKA CZESKA
19.GRZEGORZ GRUNWALD DĘBSKA KUŹNIA
20.GABRIEL MANOWIEC TRYŃCZA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.