II Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Osobliwości ziemi gorlickiej”

We wtorek 24 maja, o godzinie 17 w Sali Wystawowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach odbędzie się wernisaż i podsumowanie II Powiatowego Konkursu Fotograficznego Osobliwości Ziemi Gorlickiej. Zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Edukacji oraz Młodzieżowy Dom Kultury pod honorowym patronatem starosty powiatu gorlickiego Pana Mirosława Wędrychowicza. Organizatorzy zaproponowali dwa tematy osobliwości ziemi gorlickiej i temat dowolny.
W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych gimnazjalnych ponadgimnazjalnych naszego powiatu. W jury zasiedli: przewodniczący – Wacław Bugno artysta fotografik, Wojciech Haberek oraz Tomasz Kubala dyrektor MDK.
Na konkurs wpłynęło łącznie 217 zdjęć, na pierwszy temat osobliwości – 101, zaś na temat dowolny – 116. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych jury przyznało 34 nagrody, w tym trzy nagrody starosty powiatu gorlickiego oraz pięć wyróżnień. Nagrody to książki i albumy o przepięknych miejscach ziemi gorlickiej i świata ufundowane przez starostwo powiatowe. Wśród nagrodzonych dominują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach, Miejskiego Zespołu Szkól nr 4 w Gorlicach oraz Zespołów Szkół w Ropicy Polskiej i Bystrej.
Starosta powiatu gorlickiego Mirosław Wędrychowicz gratulował organizatorom pomysłu i zapewnił, że prace laureatów konkursu w formule tematycznej Osobliwości Ziemi Gorlickiej zostaną dodatkowo wyróżnione ekspozycją w holu starostwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.