Finał XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Piękno Beskidów i Bieszczadów”.


Zbliża się finał XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Piękno Beskidów i Bieszczadów”.
Mimo iż, temat ten mógłby być postrzegany jako tylko dla wybranych, to jednak konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Świadczy o tym liczba 1012 prac nadesłanych do nas z 63 placówek z Polski, Słowacji i Ukrainy. Konkurs organizujemy z myślą o szeroko pojętej promocji naszego regionu, a także talentu młodych artystów.

Poprzez kontakt dzieci i młodzieży z całej Polski, a także Słowacji i Ukrainy, pragniemy dać im szanse autopromocji i popularyzacji piękna wyjątkowego regionu, obfitującego w unikalne w skali Europy obiekty architektury i krajobrazu.
Promując krajobrazowe i turystyczne walory naszego regionu , nie zapominamy o szlachetnej idei wzywającej do tworzenia i odtwarzania wartości kulturowych „małych ojczyzn”.

Co roku jesteśmy obdarowywani przez młodych twórców pracami oryginalnymi, niezwykle sugestywnymi, barwnymi i szczerze oddającymi piękno Beskidów i Bieszczadów.
Jury konkursu przyznało w tym roku Grand Prix oraz 47 nagród równorzędnych.

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy które odbędzie się dnia 08.10.2011r. o godz. 12.00 w Sali wystawowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Współorganizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Urząd Miejski w Gorlicach. Sponsorami konkursu są Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Oddział w Sanoku, Polcarbon Sp.z o.o. Katowice i Mediaexpert Gorlice.

Wystawa czynna będzie do końca listopada. Zapraszamy do jej zwiedzania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.