Wystawa Plastyczna

Dnia 28 lutego o godz.17 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach odbędzie się wernisaż wystawy podsumowującej pierwsze półrocze działalności pracowni platycznych prowadzonych przez instruktorów Danutę Słyś-Tohl, Grzegorza Karpińskiego i Wojciecha Haberka.
Ekspozycja malarstwa, rysunku oraz grafiki połączona będzie z uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród. Wychowankowie MDK otrzymali łącznie 58 nagród, 13 wyróżnień oraz 78 kwalifikacji do wystaw na konkursach o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej.
Program działalności pracowni plastycznych obejmuje podstawowe dziedziny sztuki takie jak rysunek, malarstwo i grafikę, a zajęcia prowadzone są zarówno na terenie placówki jak i w MZS nr 6 w Gorlicach oraz w ZS nr 1 w Bieczu. Gorlicki MDK znajduje sie od lat w gronie najlepszych w Polsce i w świecie ośrodków zajmujących się edukacją artystyczną co znajduje odzwierciedlenie w regularnie odnoszonych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym sukcesach. Z organizowanych przez instruktorów plastyki konkursów najważniejsze to dwa cykliczne wydarzenia; Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Piękno Beskidów i Bieszczadów” oraz Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Osobliwości Ziemii Gorlickiej”.
Jako efekt prowadzonej ewaluacji i realizacji oczekiwań dzieci i młodzieży w MDK działa od dwóch lat pracownia ceramiki, a jako nowa forma od września 2011 roku prowadzone są zjęcia z zakresu fotografii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.