Maria Wilk

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Absolwentka wydziału pedagogiczno – artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, o kierunku : wychowanie plastyczne.

Długoletni nauczyciel plastyki w szkołach podstawowych i gimnazjach. Od 1 września 2006r. pracuje jako instruktor wychowania plastycznego w Młodzieżowym Domu Kultury. Zajęcia odbywają się na terenie Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej i skupiają tamtejszą młodzież w trzech grupach wiekowych.

” Na zajęciach przywiązuję dużą wagę do stworzenia atmosfery swobody twórczej, staram się aranżować sytuacje, w której każdy z uczestników, niezależnie od tzw. ”zdolności plastycznych”, mógłby znaleźć własną formę wypowiedzi plastycznej”.

W młodszych grupach wiekowych z powodzeniem stosowałam techniki mieszane, rysunek pastelami, malarstwo na szkle, tekturze i na drewnie.

W starszej grupie wprowadzałam technikę linorytu.

Pod moim kierunkiem młodzież aranżowała scenografię do spektakli słowno – muzycznych, jakie odbywały się w szkole.

Dużą satysfakcję uczestnikom zajęć sprawiało:

– udział w konkursach plastycznych i zdobywanie wyróżnień ucz. L.Jurkowska – l.8

ucz.E.Labut – l.10 – kwalifikacje do XV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ”Witaj, gwiazdko złota”

– projektowanie i samodzielne wykonywanie strojów dla młodych aktorów biorących udział w przedstawieniach: „Czerwony Kapturek”, „W krainie książki”, „Cudowne Boże Narodzenie”,

– projektowanie i wykonywanie dekoracji korytarzy szkolnych (malowanie farbami na szybach barwnych kompozycji związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia)

– przygotowywanie i prezentowanie prac plastycznych uczestników zajęć w Szkolnej Galerii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.