„Ignacy Łukasiewicz – światło dla świata” konkurs plastyczny


Rok 2012 obchodzony jest w Powiecie Gorlickim jako jubileuszowe nawiązanie do urodzin wybitnego naukowca i patrioty Ignacego Łukasiewicza. W bogaty kalendarz związanych z postacią wielkiego odkrywcy wydarzeń wpisuje się także zorganizowany przez Urząd Miasta Gorlice i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach konkurs plastyczny ogłoszony pod hasłem „Ignacy Łukasiewicz – światło dla świata”.
Ogółem do udziału zgłoszono 155 prac z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, oraz specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych działających na terenie Powiatu Gorlickiego.

Powołana przez organizatorów komisja w składzie: przewodnicząca mgr Danuta Słyś- Tohl artysta plastyk, oraz mgr Grzegorz Karpiński artysta plastyk i mgr Tomasz Kubala dyrektor MDK przyznała 10 nagród, 14 wyróżnień, a 28 prac zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Nagrody otrzymali: Aleksandra Ludwin l.15 z DRO Caritas w Gorlicach, Wiktor Witowski l.7 z Zespołu Szkół Nr 1 w Bieczu oraz z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Gorlicach: Milena Borowiec l.10, Maciej Trzaskoś l.8, Sebastian Kotowicz l.7, Zuzanna Cisowska l.8, Mateusz Ćwiklik l.9, Hubert Szczepanik l.9, Wiktoria Kośińska l.8, i Oliwia Grajewska l.8. Większość z prac to techniczna reprezentacja pasteli olejnych, farb plakatowych i kredek, choć wspomnieć należy także o kilku rysunkach ołówkiem i dwóch grafikach. Wszystkie nawiązują do odkryć Ignacego Łukasiewicza, przedstawiają lampy naftowe oraz ukazują specyfikę krajobrazu naftowego w Beskidzie Niskim. Zgodnie z regulaminem nagrodzone prace przechodzą automatycznie do udziału w XV Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Piękno Beskidów i Bieszczadów”- co jak zauważa dyrektor Tomasz Kubala stanowi dla autorów i ich dzieł dodatkową nobilitację. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 9 maja o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.