XXVII Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami!!! zapraszamy na godz. 19.00!!!

Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach serdecznie zapraszają na XXVII Poetycko Muzyczna Bitwę pod Gorlicami.
Nasza impreza od ubiegłego roku przybrała charakter swoistej „Bitwy” dwojga artystów, dwojga stylów.
W ubiegłym roku na scenie zaprezentowali się artyści związani z powiatem gorlickim. W tym roku chcemy zaprezentować gorlickim miłośnikom muzyki dwoje artystów uznanych w Polsce, mających na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych. Są to Panowie Krzysztof Napiórkowski i Robert Kasprzycki. Obaj artyści reprezentują gatunek muzyczny zwany piosenką literacką . Jednakże ich spojrzenie na ów styl muzyczny jest zgoła odmienne. Stąd zapowiedź swoistej „Bitwy” na głosy, style a w końcu na instrumenty…
Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie artystyczne do Auli Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Gorlicach ( ul Wróblewskiego 12) w niedzielę 4 grudnia 2022r na godzinę 19.00. Wstęp wolny.

Krótkie informacje o artystach:
Robert Kasprzycki Poeta, piosenkopisarz, wokalista, muzyk, tekściarz, felietonista, krytyk literacki i muzyczny. W 1992 roku Kasprzycki zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki i „z marszu” zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Z Januszem Radkiem, stworzył duet Radek – Kasprzycki. Dwa lata później powstał Ni-Kabaret „Zielone Szkiełko”. W roku 1993 zdobywa I nagrodę na XX Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję”, w 1994 – I nagrodę w konkursie o „Złoty Kałamarz i Złamane Pióro”, wyróżnienie za tłumaczenie poezji Horacego i Owidiusza w Konkursie Literackim Młodych Twórców UJ, oraz wyróżnienie na festiwalu rockowym w Węgorzewie. Przejawem wycieczek i kolaboracji twórczych stanowi zagranie setek koncertów z formacją folkową Carrantuohill, współpraca z Piwnicą pod Baranami. Głównym elementem jego kariery jest jednak twórczość własna – Kasprzycki nagrał cztery autorskie albumy „Niebo do wynajęcia”, „Światopodgląd”, „Piosenki i Nie” oraz „Cztery”. Od 1992 zagrał bowiem bez mała tysiąc koncertów. Publikował felietony, recenzje i wywiady dla Gazety Wyborczej, współpracował z Wydawnictwem Literackim, jest stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego.

Continue reading “XXVII Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami!!! zapraszamy na godz. 19.00!!!”

Zapraszamy na koncert Studia Wokalnego MDK w Gorlicach pt. “Dwa Światy”

Listopad to miesiąc tradycyjnie kojarzony ze wspomnieniami zmarłych. Nie sposób przypomnieć wszystkich artystów, którzy od nas odeszli. Wśród nich wielu to “wspaniałe głosy”, które będziemy kojarzyć po kilku wyśpiewanych nutach. Tytuł kolejnego koncertu, który przygotowany został przez wokalistów ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach- „Dwa Światy” sugeruje, że będziemy mieć do czynienia ze swoistym „zderzeniem” zupełnie innych stylów muzycznych. I tak właśnie będzie! My postanowiliśmy tym razem sięgnąć po piosenki Marka Grechuty i Ryszarda Riedla. Dobór piosenek gwarantuje doskonałe wrażenia artystyczne.
Zaśpiewają dla Państwa młodzi adepci sztuki wokalnej skupieni w studiu wokalnym Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach: Monika Piszczek, Weronika Juruś, Gabriela Wal, Anna Korbicz, Martyna Sieczkowska, Emilia Cisowska, Kinga Święs, Ewa Urzędowska, Milena Kuziak, Oskar Górowski i Antek Żegleń. Wokalistom towarzyszył będzie zespół w składzie: Mirosław Bogoń, Tomasz Kubala, Rafał Belczyk i Piotr Przyrowski.
Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MDK (ul. Cicha 4, I piętro) w niedzielę 27 listopada 2022r. o godz.17.00. Wstęp, jak zawsze, wolne datki.
Serdecznie zapraszamy!!!