Wesołych Świąt

Niech zbliżające się Święta będą dla nas wszystkich okazją do okazania sobie bliskości i radości z bycia razem. Słowem radosnych Świąt życzą pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach!

Zapraszamy na Koncert Doroty Osińskiej.

Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zapraszają na recital Doroty Osińskiej. Koncert odbywa się w ramach kolejnej edycji Poetycko Muzycznej Bitwy pod Gorlicami.
Dorota Osińska wokalistka, aktorka, songwriterka, artystka od lat obecna na Polskiej scenie muzycznej i teatralnej. Ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne, cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison). Wydała sześć albumów („Idę”2004, „Kamyk zielony” 2010, „Teraz” 2013 „Dorota Osińska”2018, w tym dwa albumy autorskie: „Cześć to ja”,2020, „Osina”, 2022. ). Wszystkie te płyty promowała licznymi koncertami w Polsce i na świecie, zarówno na dużych jak i kameralnych scenach, zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów. Jest finalistką II edycji The Voice of Poland, a jej interpretacja “Calling You” przekroczyła 18 milionów wyświetleń w Internecie. W latach 2003- 2022 r. była etatową aktorką warszawskiego Teatru Rampa, gdzie stworzyła wiele ról i kreacji w spektaklach, widowiskach i koncertach, współpracując z wybitnymi reżyserami teatralnymi. Oprócz własnego repertuaru, Osińska wraz z zespołem opracowała i wykonuje koncerty poświęcone twórczości Edith Piaf, Evy Cassidy i Celine Dion.

Koncert odbędzie się w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach w niedzielę 10 grudnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!