XXVII Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami!!! zapraszamy na godz. 19.00!!!

Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach serdecznie zapraszają na XXVII Poetycko Muzyczna Bitwę pod Gorlicami.
Nasza impreza od ubiegłego roku przybrała charakter swoistej „Bitwy” dwojga artystów, dwojga stylów.
W ubiegłym roku na scenie zaprezentowali się artyści związani z powiatem gorlickim. W tym roku chcemy zaprezentować gorlickim miłośnikom muzyki dwoje artystów uznanych w Polsce, mających na swoim koncie wiele sukcesów scenicznych. Są to Panowie Krzysztof Napiórkowski i Robert Kasprzycki. Obaj artyści reprezentują gatunek muzyczny zwany piosenką literacką . Jednakże ich spojrzenie na ów styl muzyczny jest zgoła odmienne. Stąd zapowiedź swoistej „Bitwy” na głosy, style a w końcu na instrumenty…
Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie artystyczne do Auli Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Gorlicach ( ul Wróblewskiego 12) w niedzielę 4 grudnia 2022r na godzinę 19.00. Wstęp wolny.

Krótkie informacje o artystach:
Robert Kasprzycki Poeta, piosenkopisarz, wokalista, muzyk, tekściarz, felietonista, krytyk literacki i muzyczny. W 1992 roku Kasprzycki zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki i „z marszu” zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Z Januszem Radkiem, stworzył duet Radek – Kasprzycki. Dwa lata później powstał Ni-Kabaret „Zielone Szkiełko”. W roku 1993 zdobywa I nagrodę na XX Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję”, w 1994 – I nagrodę w konkursie o „Złoty Kałamarz i Złamane Pióro”, wyróżnienie za tłumaczenie poezji Horacego i Owidiusza w Konkursie Literackim Młodych Twórców UJ, oraz wyróżnienie na festiwalu rockowym w Węgorzewie. Przejawem wycieczek i kolaboracji twórczych stanowi zagranie setek koncertów z formacją folkową Carrantuohill, współpraca z Piwnicą pod Baranami. Głównym elementem jego kariery jest jednak twórczość własna – Kasprzycki nagrał cztery autorskie albumy „Niebo do wynajęcia”, „Światopodgląd”, „Piosenki i Nie” oraz „Cztery”. Od 1992 zagrał bowiem bez mała tysiąc koncertów. Publikował felietony, recenzje i wywiady dla Gazety Wyborczej, współpracował z Wydawnictwem Literackim, jest stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego.

Krzysztof Napiórkowski Jako student zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, Laureat głównej nagrody Festiwalu 3M (2012). Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 za solowy album “Semi electric”. Nagrał 8 albumów solowych. Od ponad 15 lat koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu projektach muzycznych z udziałem znakomitych muzyków, w setkach koncertów, wielu programach telewizyjnych i radiowych, a także współpracował podczas prac nad albumami innych wykonawców jako autor, wokalista i instrumentalista. Jest autorem kilkuset utworów, głównie piosenek. Napisał muzykę do tekstów wybitnych poetów. Współpracował z Artystami m.in takimi jak: Anna Maria Jopek, Anna Jurksztowicz, Dorota Miśkiewicz, Joanna Kondrat, Adam Strug, Marek Napiórkowski, Michał Jurkiewicz. Kompozytor muzyki do filmu „Prezent”. Utwory Krzysztofa Napiórkowskiego wielokrotnie wykorzystywano w radiu i telewizji (m.in. w popularnym serialu “Prawo Agaty”). Tworzy również muzyką teatralną i ilustracyjną oraz jing