Wieczór autorski Mateusza Kwapienia

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na niecodzienny wieczór autorski Mateusza Kwapienia.
Mateusz Kwapień ur. 1991 r. Absolwent II LO w Głogowie, oraz PSM I i II st. W Głogowie w klasie pana Juliana Kwiatkowskiego. Od 2011 roku student akordeonistyki w klasie pana Piotra Dziubka na akademii muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Laureat konkursów instrumentalnych specjalność akordeon np: trzykrotne II miejsce na międzyszkolnych konkursach akordeonowych o zasięgu Lubin- Głogów- Legnica- Wałbrzych- Kłodzko (ostatni- Lubin 18-04-2011) dwukrotne wyróżnienie na międzynarodowym konkursie akordeonowym „Od Baroku do Jazzu” Wrocław  (2008, 2009) zespołowo, założyciel kwintetu PSM II st. w Głogowie, grający tanga A. Piazzolli. Skład: Skrzypce, wiolonczela, fortepian, akordeon, gitara. Prow. Julian Kwiatkowski.

Osiągnięcia:  Wyróżnienie na finale przeglądów artystycznych organizowanych przez CEA w Warszawie(2011). Międzyszkolne przesłuchania akordeonowe Lubin- I miejsce.
Laureat ponad czterdziestu konkursów literackich o randze ogólnopolskiej min.
„Dabar- znaczy słowo” Dwukrotna nagroda specjalna – ostatni 2009
 „Głogowskie konfrontacje literackie” dwukrotne 3 miejsce  – ostatni 2009
 „Głogowski Konkurs Papieski” – trzykrotne I miejsce – ostatni 2009 
Konkurs „W obronie życia” pod patronatem prymasa Polski Józefa Glempa i  Lecha Kaczyńskiego – 7 miejsce (2008)
Autor trzech sztuk teatralnych. „Bez tytułu” –  przedstawiona w Świdnickim domu kultury, otrzymała II miejsce na przeglądzie sztuk teatralnych o tematyce profilaktycznej. Pozostałe dwie („Nie ma Go tu”, oraz ” Jasełka?”, które również reżyserował) zostały wystawione w Głogowie.
Dwukrotny stypendysta prezydenta miasta Głogowa ( 2008, 2009)
Dwukrotny stypendysta biskupa diecezji zielonogórsko- gorzowskiej ( 2007, 2008).

Biografia Mateusza wskazuje na jego wszechstronność i nietuzinkowość. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć Go jako fantastycznego akordeonistę ale również posłuchać Jego tekstów z wydanego w 2011 roku tomiku pt „Masz ochotę…?”. Zapraszamy wszystkich do Młodzieżowego Domu Kultury w sobotę 26 maja na godz. 18.00! Wstęp wolny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.