Jubileuszowy koncert zespołu Burjan

Zespół Burjan i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach serdecznie zapraszają na jubileuszowy koncert zespołu z okazji 5 -lecia istnienia zespołu. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach 22 września 2013 r . (niedziela) o godzinie 17.00. Wstęp wolny.
Burjan to zespół folkowy powstały w 2008 roku z inicjatywy Marka Rotko. Inspiracją zespołu jest głównie muzyka łemkowska ze względu na miejsce zamieszkania jego członków- Beskid Niski gdzie przeplatają się ze sobą kultury Łemków, Ukraińców, Żydów, Pogórzan. Zespół tworzy 7 osób, a w skład instrumentarium wchodzą: gitara elektryczna, gitara basowa, akordeon, flet poprzeczny, skrzypce, djembe i perkusja.
Pierwszy ich koncert odbył się podczas „Chwili z rusińską – łemkowską kulturą” w Liścu. Wtedy zespół postanowił o kolejnych próbach i wspólnym muzykowaniu, co okazało się bardzo trafnym posunięciem. Grupa ma na swoim koncie wiele koncertów m. in. na watrach w Zdyni, Michałowie, Oławie. Brała także udział w Festiwalu Folkloru na Ukrainie oraz wielu kameralnych imprezach. Grupa cały czas się rozwija, szuka nowych inspiracji. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty powstałe w 2009 i 2011 roku na których można usłyszeć piosenki w autorskich aranżacjach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten niepowtarzalny koncert

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.