Nauczanie zdalne w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Aktualizacja z dnia 27 kwietnia.

W nawiązaniu do nowych przepisów dotyczących nauczania na odległość, które obowiązywać będą do odwołania zapraszamy Was- nasi drodzy wychowankowie- do pracy i kontaktu z nami na najbliższe dni.
Poniżej zamieszczamy propozycje programowe, sposoby ich realizacji oraz formy i zasady kontaktu z nami . Zachęcam Was do podjęcia różnorodnych form aktywności twórczej, takich które możliwe są do zrealizowania bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Tomasz Kubala grupa gitarowa, studio wokalne

1. W trakcie odbywania się zajęć on line będziemy się kontaktować za pomocą maila tomasz.kubala@mdk.gorlice.net.pl lub telefonicznie (numer znany rodzicom lub uczestnikom zajęć).

2. Na każdy tydzień będę Wam proponował:
-dla grupy gitarowej nową piosenkę do grania i spróbuję wskazać ciekawe i wartościowe nagrania na youtube

– studio wokalne proponujemy z Panem Mirosławem Bogoniem:
-Przesyłanie przez uczniów propozycji utworów na maile instruktorów
-Analiza i praca nad przesłanymi utworami przez instruktorów w godzinach zajęć
-Odsyłanie nagrań warsztatowych mp3 do samodzielnej pracy uczniów
-Jeśli będzie to możliwe odsyłanie nagrań wokalu uczniów do nagrań warsztatowych
-Wskazywanie wzajemnie ciekawych i wartościowych nagrań na youtube.

3. Proszę o informacje zwrotne o postępach w ćwiczeniach na maila tomasz.kubala@mdk.gorlice.net.pl oczywiście jeśli chcecie się pochwalić swoimi postępami.

4. Raz w tygodniu będę Wam wysyłał materiały do ćwiczeń i ewentualnie źródła, z których możecie korzystać.

5.Jeśli będziecie chcieli się ze mną skontaktować to piszcie na adres mailowy tomasz.kubala@mdk.gorlice.net.pl lub dzwońcie tel. (numer znany rodzicom)

Agata Masztafiak keyboard, studio wokalne (gr. młodsza) zespół Rush

1.Podejmę kontakt telefoniczny z rodzicami w celu ustalenia sposobu, oraz określenia czasu komunikowania.
2. Tygodniowy plan pracy zostanie podany rodzicom.
3. Sposób monitorowania postępów w nauce, weryfikacji wiedzy i umiejętności zostanie ustalony podczas kontaktu z rodzicami.
4. Podczas kontaktu z wychowankami, na bieżąco będę ustalać źródła i materiały proponowane do realizacji zajęć (podręcznik oraz materiały w postaci elektronicznej).
5. Proponowane możliwości kontaktu z uczniami oraz rodzicami:
– kontakt telefoniczny   (numer znany rodzicom)
-mail :agata.masztafiak@mdk.gorlice.net.pl 
messenger (kontakt znany rodzicom)

Mirosław Bogoń Ruczaj i Studio Wokalne

1.Do rodziców i uczniów wysłane zostaną informacje o sposobie prowadzenia zajęć, prośba o odesłanie adresów mailowych, a także dane do kontaktu z instruktorem.
Na skrzynce internetowej instruktora założone zostaną grupy kontaktowe z poszczególnych zajęć, co pozwoli usprawnić proces przesyłania informacji i kontaktu z uczniami.
Zajęcia będą odbywać się w normalnych godzinach (będę dostępny w tych godzinach na portalach społecznościowych, poczcie mailowej)
Ruczaj – piątek 14.30- 17.00
Studio wokalne – wtorek, czwartek: 17.00-19.00
2. Zakres treści nauczania
Ruczaj
Analiza utworów zarejestrowanych w sesji nagraniowej- przesłanie do uczniów mp3 (informacje zwrotne od uczniów, czy są zadowoleni z efektu, czy zauważyli coś niepokojącego w utworach, czy coś by zmienili- sugestie)
Posłuchanie nagrań innych grup folkowych, wykonań podobnych utworów- linki do stron internetowych, ewentualnie prośba do uczniów o wskazanie innych nagrań, którymi można by się zainspirować
Studio wokalne
Przesyłanie przez uczniów propozycji utworów na maile instruktorów
Analiza i praca nad przesłanymi utworami przez instruktorów w godzinach zajęć
Odsyłanie nagrań warsztatowych mp3 do samodzielnej pracy uczniów
Jeśli będzie to możliwe odsyłanie nagrań wokalu uczniów do nagrań warsztatowych
Wskazywanie wzajemnie ciekawych i wartościowych nagrań na youtube
Wszystkie działania ze względu na specyfikę zajęć będą się odbywały ze strony uczniów dobrowolnie.
3.Monitorowanie postępów będzie się odbywało w mailach zwrotnych do instruktora – sugestie uczniów, nagrania, ogólna aktywność i chęć współpracy
4. Kontakt z uczniami na ogólnodostępnych platformach społecznościowych: Facebook, Messenger, poczta internetowa.Korzystanie z inspiracji na stronach youtube, spotify, itp.
5.Udostępniam mój nr telefonu: (znany rodzicom lub uczestnikom zajęć) oraz mail mirek.bogon@mdk.gorlice.net.pl
Na telefon lub email rodzice wyślą mail zwrotny, na który będę wysyłał materiały.

Monika Wacek Taniec

1 Forma kontaktu-komunikator internetowy: Facebook ,massanger (kontakty znane rodzicom lub wychowankom) adres mailowy monika.wacek@mdk.gorlice.net.pl.

2 Sposoby realizacji: 
a)propozycje ćwiczeń ruchowych,łączeń tanecznych,kontynuacji choreografii  ,projektów rozpoczętych w roku szkolnym(pokazuje trener-video film);
b) usystematyzowanie wiedzy teoretycznej z zakresu tańca nowoczesnego(definicja,historia,rodzaje,kroki,różnice);
c)propozycje ciekawych spektakli i filmów z dziedziny tańca ;
d) ogłoszenie konkursu dla wszystkich wychowanków pt `Moja choreografia`-(przesyłanie swoich  filmików ,opracowań i prezentowanie ich na facebook mdk,)
e)przesyłanie ciekawych zdjęć o tematyce tanecznej
f)materiały i informacje dotyczące zdrowego stylu życia (profilaktyka,aktywność fizyczna,prawidłowe odżywianie,sen,regeneracja,wyeliminowanie nałogów,życzliwość dla innych)
3 Nagranie filmiku  przesłanie na massanger do mnie, przesyłanie zdjęć, wspólna rozmowa i dyskusja na grupach w massanger.

Renata Gawlak-Spyra Taniec

 1) Informacje o sposobie i trybie realizacji zajęć przekażę poprzez wysłanie listu do rodziców za pomocą dziennika elektronicznego w porozumieniu z wychowawcami klas I-IV, w których są uczestnicy zajęć tanecznych w SP nr 1 i SP nr 4, oraz za pomocą SMS bądź pocztę mailowa do rodziców.

Drodzy rodzice,
W związku z zaistniałą sytuacja , a co za tym idzie brakiem możliwości prowadzenia zajęć, zachęcam Państwa do obserwowania mojego profilu oraz strony Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach na portalu społecznościowym facebook. Będą tam zamieszczane ciekawostki, zestawy prostych ćwiczeń tanecznych, które śmiało można wykonać w domu oraz propozycję wprost z tanecznej filmoteki. Z pewnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, brakuje dzieciom wyzwań ruchowych. Tańce które będę proponować to nie tylko wskazany właśnie dla Państwa pociech ruch, ale przede wszystkim doskonała zabawa ,do której mogą dołączyć  również rodzice.
Pozdrawiam  Renata Gawlak-Spyra/nauczyciel tańca/ .W razie pytań mój telefonu jest znany rodzicom oraz adres mailowy renata.gawlak@mdk.gorlice.net.pl 

JESZCZE RAZ BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE INFORMACJI POPRZEZ DZIENNIK ELEKTRONICZNY. DZIĘKUJE

2) Zakres treści nauczania do zrealizowania będę przekazywać codziennie od poniedziałku do piątku. Uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na grupy wiekowe tzn. 
PONIEDZIAŁEK – będą przekazywane treści dla 6 i 7 latków
WTOREK – dla uczestników zajęć tanecznych w klas Ia, Ib, Ic- SP 1 ; Ia, Ib- SP 4  oraz wychowanków uczęszczających z klasy I do MDK
ŚRODA – dla uczestników zajęć tanecznych z klas IIa IIb- SP 1 ; IIa, IIb- SP 4 oraz wychowanków z klasy II uczęszczających do MDK
CZWARTEK – dla uczestników zajęć tanecznych z klas IIIb, IIIc – SP 1 ; IIIa, IIIb – SP 4 ; IVa- SP 4  oraz dla grupy Quiz
PIĄTEK – wszystkich wychowanków będę zachęcać do obejrzenia filmów o tematyce tanecznej, turniejów tańca towarzyskiego, nowoczesnego, hip-hop, festiwalów tanecznych. 
Ponadto będę przekazywać zakres zadań w zamkniętych grupach na messengerze, grupa Ardex – taniec towarzyski, grupa taneczna klasa Vc – SP 1.

3) Wszystkich uczestników zajęć tanecznych zachęcam do wysyłania zdjęć i filmików z cyklu ; „Moje małe choreografie”. Wszystko możemy wyrażać Tańcem…

4) Będę wskazywać źródła i materiały w postaci elektronicznej, podawać linki do stron i umieszczać na portalu społecznościowym Facebook Renata Gawlak-Spyra oraz poprzez messenger w grupach zamkniętych. Treści będą dostosowane do możliwości uczniów.

5) Każdy rodzic może skonsultować się ze mną poprzez maila podanego wyżej lub telefon( numer znany rodzicom).

Wojciech Haberek Plastyka, Fotografia

Propozycje dla Was na najbliższe dni:
PRACOWNIA PLASTYKI:
1.”Świat w kole” – ostanio coraz częściej oglądamy świat w prostokątnej ramce: telefon, telewizor…a może spróbować wyciąć z papieru koło i coś w nim namalować. Możecie użyć farb, flamastrów, kredek ale też ołówka lub tuszu. Temat może być dowolny.
2.”Kolory w słońcu” – pokażcie za pomocą akwareli, farb akrylowych lub plakatowych jak wyglądają, jak działają na nas kolory oświetlone mocnym słońcem. Zgodnie z tym czego się zawsze uczymy zadbajcie o różnorodność odcieni, a za temat wybierzcie pejzaż, kwiaty na stole lub cokolwiek w własnej wyobraźni.
3.”Zostaję w domu” – w pracy plastycznej pokażcie Wasz dom; swój pokój, ulubione miejsce zabawy z kotem itd. Kompozycję możecie wykonać farbami lub ołówkiem w odcieniach szarości.
PRACOWNIA FOTOGRAFII:
„Widok z okna” – wykonajcie kompozycję tak aby Wasz kadr wypełniło to co za oknem pokoju lub kuchni. Jeśli macie widok na ulicę pokażcie jak wygląda, czy chodzą tam ludzie, biegają psy. Pamiętajcie o ustawieniach czasu, przysłony i ISO oraz doborze odpowiedniej ogniskowej.
Zdjęcia Waszych prac plastycznych, fotografie oraz pytania do mnie wysyłajcie na adres: mdkfb@onet.pl lub adres służbowy wojtek.haberek@mdk.gorlice.net.pl
Propozycje kolejnych, domowych zajęć z plastyki i fotografii przedstawię Wam w przyszłym tygodniu.
Powodzenia, Wojciech Haberek

Bartłomiej Belniak Plastyka, ceramika

1.Informacja w/s proponowanych tematów zajęć w formie pilotażowej – instrukcji będzie przekazana indywidualnie uczestnikom zajęć plastycznych drogą telefoniczną i internetową, w dalszym ciągu będzie zamieszczana co tydzień za pośrednictwem strony MDK, profilu Facebook MDK oraz ew. w formie indywidualnych informacji na e-mail do uczestników zajęć i ich rodziców/opiekunów.

2.Grupy plastyczne – tematy plastyczne w dniach poniedziałek – środa
Grupa ceramiczna – czwartek
Grupa grafiki komputerowej – piątek
 
3.Przekazywanie informacji dotyczących tematów, sposobów ich realizacji w formie on-line, na stronie MDK, profilu Fecebook MDK oraz indywidualnie wysyłanych korekt i sugestii na e-mail wychowanków, lub e-mail ich rodziców / opiekunów.

4.Do poszczególnych tematów będzie dołączony zestaw inspiracji bądź linków, źródeł, które warto sprawdzić celem lepszego zapoznania się z realizowanym zadaniem.

5.Pod podawanymi tematami będzie informacja o sposobie archiwizacji i przekazywania do instruktora prowadzącego efektów pracy lub – jeśli będzie taka potrzeba – zdjęć czy skanów pracy w trakcie. Wysłane prace będą przeglądane i archiwizowane każdego dnia od godz. 16. Na wiadomości indywidualnie z sugestiami, korektami itp.będę odpowiadał na bieżąco.
Konsultacje dotyczące prac będą poprzez adres mailowy: bartek.belniak@mdk.gorlice.net.pl

Grzegorz Karpiński plastyka

1.Kontakt z wychowankami będzie nawiązany poprzez Smsy do wszystkich rodziców, których dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych pod moim kierunkiem o rozpoczęciu akcji elektronicznej pod hasłem „Nie wychodzę z domu, wchodzę w kulturę”.
2.Propozycje plastyczne – tematyka i sposoby realizacji tygodniowego planu zajęć będą publikowane na stronie internetowej i facebook-owej MDK.
3. Dokumentację zdjęciową i filmową Waszych działań przesyłajcie na adres mailowy grzegorz.karpinski@mdk.gorlice.net.pl
4.W czasie zajęć on-line musicie korzystać z własnych zasobów domowych każdego uczestnika w zakresie materiałów plastycznych.
5.Konsultacje i dostępność instruktora dla każdego uczestnika lub rodzica pod adresem grzegorz.karpinski@mdk.gorlice.net.pl .

Dominika Jodłowska Kubala teatr, recytacja, film

1. W trakcie odbywania się zajęć on-line będziemy się kontaktować za pomocą maila dominika.kubala@mdk.gorlice.net.pl lub telefonicznie (telefon znany rodzicom) .

2. Na każdy tydzień proponuje wszystkim uczestnikom zajęć teatralnych oraz zajęć recytatorskich ćwiczenia dykcyjne, artykulacyjne, impostacyjne oraz inne formy np. oglądanie spektakli lub słuchanie słuchowisk teatralnych. Uczestnikom Klubu Filmowego zaproponuję filmy do oglądnięcia i przeanalizowania i ewentualnego wspólnego omówienia

3. Proszę o informacje zwrotne o postępach w ćwiczeniach oraz uwagi, spostrzeżenia i refleksje dotyczące oglądanych spektakli na maila dominika.kubala@mdk.gorlice.net.pl.

4. Raz w tygodniu będę wysyłał grupom materiały do ćwiczeń i ewentualnie źródła, z których można korzystać.

5. Zachęcam do konsultacji i kontaktu drogą mailową bądź telefoniczną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.