Regulamin

Regulamin
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIOSENKI LITERACKIEJ
XXIV POETYCKO – MUZYCZNA BITWA POD GORLICAMI
1.Pragnąc kontynuować tradycję śpiewania poezji w naszym mieście, organizujemy kolejną odsłonę „POETYCKO-MUZYCZNEJ BITWY POD GORLICAMI”.
Pierwsze spotkanie z tego cyklu było częścią uroczystych obchodów 80-tej rocznicy Bitwy pod Gorlicami – z tej przyczyny nasz turniej nosi tak militarnie brzmiące miano. Naszym celem jest umożliwienie spotkania i konfrontacji śpiewających i muzykujących amatorów.
 
2.XXIV P.-M.B.p.G. rozpocznie się 02 maja 2018r. o godz. 10.00 w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach ul. Michalusa 4. W trakcie turnieju przewidujemy rozmowy warsztatowe z jurorami. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do 06 kwietnia 2018r. wypełnionej karty zgłoszenia na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach 38-300 Gorlice, Cicha 4 z dopiskiem BITWA, lub mailem na adres mdk@gorlice.net.pl.
 
3.W Turnieju mogą brać udział zespoły do sekstetu włącznie i soliści z maksymalnie sześcioosobowym akompaniamentem. Minimalna granica wieku – 15 lat. Każdy uczestnik jest zobowiązany przedstawić dwa utwory, trzeci mając w zanadrzu na specjalne życzenie JURY. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń co do autorstwa i tematyki tekstów, jednak przynajmniej jedna z prezentowanych w konkursie piosenek musi być skomponowana przez wykonawcę lub specjalnie dla niego. Nie przewidujemy odstępstw od tej reguły.
 
4.Wysoce profesjonalne JURY ( Jan Poprawa, Andrzej Pacuła, Bogusław Diduch ) zwróci uwagę na dobór i interpretację repertuaru, ilustrację muzyczną tekstu, jakość i estetykę wykonania oraz oryginalność prezentacji estradowej, i po obradach przyzna trzy nagrody – Złoty, Srebrny i Brązowy GORLICKI GRYF. Nagrody będą posiadać poparcie finansowe i materialne (główna nagroda 1000 PLN).
 
5.Z olbrzymią radością informujemy, że uczestnicy konkursu wytypowani przez nasze JURY zostaną zakwalifikowani do udziału w STUDENCKIM FESTIWALU PIOSENKI w KRAKOWIE!
Tak więc jest o co walczyć…
 
6.Zapewniamy wyposażenie sceny:
perkusję, instrument klawiszowy nord stage 2, wzmacniacz do basu, gitary elektrycznej i gitary akustycznej, odtwarzacz CD do półplaybacku, nagłośnienie elektroakustyczne.
 
7.Informujemy jednocześnie, że zrezygnowaliśmy z opłaty akredytacyjnej gdyż Bitwa jest jednodniowa. Osoby przyjeżdżające z daleka , które będą chciały wynająć pokoje noclegowe są proszone o pilny kontakt, gdyż istnieje taka możliwość po uprzednim zamówieniu sobie takie noclegu. Wykonawcy sami sobie opłacają taki nocleg (ok. 30 zł).

8.Ostateczną interpretację zasad turnieju pozostawiamy w gestii JURY
Informacje o „Bitwie”znajdują się w internecie na stronie MDK www.mdk.gorlice.net.pl , zakładka Imprezy cykliczne „Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami”.
9.Zastrzegamy możliwość nieodpłatnej rejestracji Waszych występów dla potrzeb zaproszonych stacji telewizyjnych i radiowych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO GORLIC !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.